12 Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 r.

1. Decyzją księdza biskupa, z dniem 1 lipca 2017 roku, ks. Marek Zieliński zostaje przeniesiony do parafii św. Stanisława we Włocławku. Do pracy w naszej parafii zostaje skierowany ks. Tomasz Kalinowski. Okazja do podziękowania ks. Markowi, za czteroletnią posługę, będzie w czwartek, w Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła -  po Mszy św. o godz. 10.00 , jak i 17.00. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składamy podziękowania za wszelkie dobro, jakiego doświadczyliśmy w posłudze kapłańskiej ks. Marka.

2. W czwartek, w  Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła zapraszamy na  Msze św. o godz. 10.00 i 17.00.

3. Dnia 1 lipca, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 15.00 Msza św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone o 16.30 modlitwą różańcową. Kolejna Msza św. o godz. 17.00.

4. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczamy na cele parafialne.

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, w lipcu i sierpniu, Msze św. w niedziele tylko o godz. 8.00, 10.00, 12.00. Nie ma Mszy św. popołudniowej.

6. Wyjeżdżając na wakacyjny odpoczynek, pamiętajmy o obowiązku udziału we Mszy św. niedzielnej. Wszystkim wypoczywającym życzymy wzmocnienia sił, bezpiecznych wakacji i owocnego wypoczynku.

7. Zachęcamy do nabywania gazet katolickich, szczególnie polecamy dziś tygodnik "Idziemy", "Wiara, Patriotyzm i Sztuka", "Miłujcie się".

8. Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji mieszkańców naszej parafii, którzy w tym roku przygotowali ołtarze  na  Boże  Ciało.

9. Od przyszłej niedzieli, od 2 lipca, sprawowana będzie Msza św. gregoriańska za zmarłego + Krzysztofa Bartosika.

Wtorek, XII Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Polecane linki z lewej

tekst alternatywny

Diecezja włocławska

tekst alternatywny

Stolica Apostolska

ODPUST ZUPEŁNY

z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich

WARUNKI:  sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego

• Dla pielgrzymów przybywających do Fatimy w roku jubileuszu: pobożnie uczestniczyć w jednej z modlitw ku czci Najświętszej Maryi Panny, odbywających się na terenie sanktuarium, odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i akt wiary oraz skierować wezwanie do Matki Bożej Fatimskiej.
  • Ci, którzy nie będą mogli przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy czy w innym miejscu w 13. dniu każdego miesiąca pomiędzy majem a październikiem 2017 roku.