SZESNASTA NIEDZIELA – 22 lipca 2018 r.

1.Rozpoczynamy dziś 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców, w tym roku pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Z tej racji poświęcenie pojazdów w środę 25 lipca po Mszy św. o godz. 17.00, a także w przyszłą niedzielę po Mszach świętych o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

2.U ministrantów po Mszach św. możemy nabyć książkę pod tytułem: "Jan Paweł II Tajemnica Fatimy" - cena 10 zł., zachęcamy także do nabywania gazet katolickich,  polecamy tygodnik "Idziemy", "Miłujcie się", "Misyjne Drogi".

3.Biskupi polscy apelują, aby miesiąc sierpień był czasem abstynencji, w tym roku mamy podjąć szczególne wysiłki na polu trzeźwości w stulecie odzyskania niepodległości.

4.Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z naszego miasta wyruszy dnia 8 sierpnia z parafii św. Barbary. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafii św. Barbary. Szczegóły na afiszu w gablocie.

5.Zakład Usług Wodnych w Koninie zarządzający ujęciem wody na terenie Gminy Turek informuje, że w najbliższych czterech miesiącach, to jest do 30 listopada 2018r., w związku z modernizacją ujęcia wody mogą nastąpić przerwy w dostawie wody. Dotyczy to miejscowości: Albertów, Grabieniec, Budy Słodkowskie, Obrzębin, Słodków, Słodków Kolonia i Wrząca.

PIĘTNASTA NIEDZIELA – 15 lipca 2018 r.

1.  Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek dla rodziny syryjskiej, adoptowanej przez naszą parafię - w ramach akcji  "Rodzina Rodzinie".

2.  Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Msza św. o godz. 17.00 w intencji grup modlitewnych z naszej parafii.

3.  Zachęcamy do nabywania gazet katolickich, szczególnie polecamy tygodnik "Idziemy", "Miłujcie się", " Misyjne Drogi".

4.  Piesza pielgrzymka na Jasną Górę z naszego miasta wyruszy dnia 8 sierpnia z parafii św. Barbary. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafii św. Barbary. Szczegóły na afiszu w gablocie.

5.  W minionym tygodniu do Pana odeszła ś+p Janina Gmach z Obrzębina, pamiętajmy o zmarłych w naszych modlitwach.

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika