24 Niedziela Zwykła – 17 września 2017 r.

1. Dziś 17 września wspominamy  rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę  w 1939 roku.

2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. prałata Tadeusza Lewandowskiego, który głosi Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św.. Po Mszach będzie prowadzona zbiórka na rozbudowę kościoła w Obrowie, koło Torunia.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

4. Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji księdza proboszcza Stanisława w dniu Jego imienin.

5. Zachęcamy jak zwykle do nabywania gazet katolickich.

6. Po Mszach świętych w zakrystii przyjmujemy zapisy na wyjazd na dekanalne spotkanie Kół Różańcowych, które odbędzie się we wtorek  w Sanktuarium  w Galewie. Wyjazd o godz. 16.30, koszt 10 zł..

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie parafialnych dożynek: mieszkańcom Obrzębina za przygotowanie wieńca dożynkowego, mieszkańcom miasta i wiosek za  owoce, warzywa i upieczone chleby.  Słowa szczególnej wdzięczności dla ks. profesora Zbigniewa Zarembskiego i  Zespołu "Tradycja" z Malanowa.

8. Ks. Tomasz zaprasza na  cykl "Spotkań Biblijnych", na rozważanie Słowa Bożego - pierwsze spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

9.Za tydzień na Mszę  św. o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przed Pierwszą Komunią  św., wraz  z  rodzicami.

10. W przyszłą niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość, z tej racji o 15.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy ekspiacyjne.

11. Zapraszamy chętnych do służby przy ołtarzu w roli ministrantów oraz uzdolnionych muzycznie do śpiewu w chórze  parafialnym.

12. W środę o 17.00 w świetlicy spotkanie mieszkańców Obrzębina, dotyczące zagospodarowania Funduszu Sołeckiego na 2018 rok.

13. Czuwanie  na Jasnej Górze 29 września, zapisy w parafii NSPJ.

14. Spotkanie gimnazjalistów w  Licheniu dnia 4 października, natomiast Diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych do Świnic Warckich 7 października. Szczegóły za tydzień.

15. Komendant Powiatowy Policji ostrzega o wzmożonej aktywności oszustów podających się za pracowników różnych instytucji i kradzieżach w domach Osób starszych. Możemy zabrać ulotkę z nazwiskami dzielnicowych i numerami telefonów, poza numerami   997 lub 112.

Piątek, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn