V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17.03.2024r.

1. W 5 niedzielę Wielkiego Postu, zgonie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże, aż do liturgii Wielkiego Piątku. W tym znaku zakrytego krzyża chcemy na nowo spojrzeć na święty krzyża, jako najcenniejszy dar naszego odkupienia i zbawienia.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla uczniów klas VIII przed bierzmowanie. Natomiast dla dzieci z klasy III - przygotowujących się do I Komunii św. - po Mszy św. o godz. 12.00.
3. W kruchcie kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika "Idziemy", z dodatkiem Ładu Bożego.
4. W okresie Wielkiego Postu kościele sprawowane są nabożeństwa:
            * Droga krzyżowa: w piątki o godz. 17.30,
            * Gorzkie żale z nauką pasyjną: w niedziele o godz. 15.30
5. We wtorek, 19 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józef, Oblubieńca NMP oraz patrona Kościoła powszechnego i włocławskiego. Tego dnia w naszej diecezji zakończy się Jubileusz 900-lecia Diecezji Włocławskiej - Msza św. dziękczynna w naszym kościele o godz.  10.00 i 17.00.
6. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 Krąg Biblijny.
7. W piątek, 22 marca, nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączymy z modlitwami za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych.
8. W przyszłą niedzielę  - Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Dzieci zapraszamy z palmami na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy świętej konkurs na najpiękniejszą oraz najwyższą palmę.
9. Zbiórka dla ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę o godz. 14.00.
10. Od 16 do 24 marca z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski zachęcamy do włączenia się w Nowennę w intencji Ojczyzny, Zgody Narodowej i Poszanowania Życia Ludzkiego.
11. W tym tygodniu Dni spowiedzi wielkopostnej, związane z rekolekcjami: w poniedziałek i wtorek w parafii NSPJ, a w czwartek i sobotę w parafii św. Barbary. Kapłani z dekanatu będą pełnić posługę w konfesjonałach.
12. Zapraszamy w najbliższą środę (20 marca) o godz. 18.00 do wyjazdu na film o Jezusie Chrystusie - "The Chosen" w Multikinie w Kaliszu. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
13. W sobotę, 13 kwietnia, organizujemy wyjazd na Jasną Górę jako dziękczynna pielgrzymka za Nawiedzenie NMP w naszej diecezji. Koszt wyjazdu - 50 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.