33 Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 r.

1.  Jeszcze do najbliższej środy zamknięty będzie wjazd i wyjazd z ulicy Krótkiej na Drogę Krajową, ze względu na przebudowę skrzyżowania. Wobec powyższego szukajmy objazdów, zdążając do szkoły, sklepu czy kościoła.

2.  Dziś na Mszy świętej o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, tradycyjne  rozprowadza je pan organista.

3.  W najbliższą środę 22 listopada będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji panu organiście i śpiewającym w parafialnym chórze składamy serdeczne życzenia i podziękowania za ich posługę w liturgii. Niech św. Cecylia wyprasza nam wszystkim  potrzebne łaski.

4.  Zachęcamy do nabywania gazet katolickich, szczególnie dziś polecamy tygodnik "Idziemy", "Misyjne drogi", "Wiara Patriotyzm i Sztuka", są różne kalendarze na 2018 rok ( w tym kalendarz rolników 26 zł.).

5.  W przyszłą niedzielę  wolontariusze z "Centrum Wolontariatu  przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w  Turku" przeprowadzą zbiórkę do puszek na pomoc w leczeniu ciężko chorej Osoby.

6.  Wydział Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej organizuje  dnia 9 grudnia we Włocławku szkolenie dla fotografów i operatorów kamer.

¦roda, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie ¶w