Zapowiedzi przedślubne

MATEUSZ PRZYSŁO, kawaler, zam. Słodków Kolonia, parafia tutejsza i

MONIKA  URBAŃSKA, panna, zam. Słodków, parafia tutejsza

PIOTR  LESZEK  BENEDYCZAK, kawaler, zam. Osiedle  Wyzwolenia, parafia św. Barbary w Turku  i

BEATA  ANNA ZIELIŃSKA, panna, zam. Słodków Kolonia, parafia tutejsza

BARTOSZ  STELMASZAK, kawaler, zam. Słodków  Kolonia, ul. Cisowa, parafia tutejsza  i

KAROLINA  GRADECKA, panna, zam. Turek, ul. Morelowa, parafia NSPJ w Turku

KAROL KŁODAWSKI, kawaler, zam. Dziadowice (Deszna), parafia tutejsza i

KATARZYNA KASPRZAK, panna, zam. Cisew, parafia NSPJ w Turku

PRZEMYSŁAW FRĄTCZAK, kawaler, zam. Poroże, parafia Przespolew i

MONIKA EWA PLUTA, panna, zam. Budy Słodkowskie, parafia tutejsza

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego - zachowując roztropność, aby pomówieniem nie skrzywdzić narzeczonych - zobowiązany jest w swoim sumieniu do poinformowania o tym miejscowych duszpasterzy lub Kurię Diecezjalną we Włocławku.

Święta

Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Polecane linki z lewej

tekst alternatywny

Diecezja włocławska

tekst alternatywny

Stolica Apostolska

ODPUST ZUPEŁNY

z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich

WARUNKI:  sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego

• Dla pielgrzymów przybywających do Fatimy w roku jubileuszu: pobożnie uczestniczyć w jednej z modlitw ku czci Najświętszej Maryi Panny, odbywających się na terenie sanktuarium, odmówić modlitwę „Ojcze nasz” i akt wiary oraz skierować wezwanie do Matki Bożej Fatimskiej.
  • Ci, którzy nie będą mogli przybyć w roku jubileuszowym do portugalskiego sanktuarium, będą mogli uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie wizerunku Matki Bożej Fatimskiej znajdującego się w kościele, kaplicy czy w innym miejscu w 13. dniu każdego miesiąca pomiędzy majem a październikiem 2017 roku.